Prof. MUDr. Libor Paša, Ph.D. patří mezi vysoce hodnocené odborníky v dané problematice.

Nejčastější problematika:

Rameno

Rozsah pohybu v ramenním kloubu je největší v lidském těle. Umožňuje obrovský rozsah pohybu různými směry, zároveň i umožňuje použití velké síly pomocí svalů ramenního pletence a velké dynamiky pohybu. Právě pro tyty unikátní vlastnosti je velmi náchylný k poranění. Mezi nejčastější poranění patří natržení kloubního pouzdra, svalů a šlach. Skládá se z kostí, kloubního pouzdra, včetně vazů a šlach svalů.

více

Karpální tunel

Syndrom karpálního tunelu je tzv. „útlakový syndrom“, v tomto případě útlak až poškození středního nervu (nervus medianus) v oblasti zápěstí, kde nervy, cévy a šlachy prochází zúženým kanálem (tunelem) pod příčnými vazy na dlaňové straně zápěstní. Pokud je v tomto prostoru z nějakého důvodu málo místa, vzniká útlak, který se nejdříve projeví postižením nervu.

více

Koleno

Kolenní kloub je největší kloub v lidském těle. Je také nejčastěji poraněný. Skládá se ze 4 kostí: stehenní kost (femur), bércová kost (tibie) a lýtková kost (fibula) jsou navzájem spojeny vazy a kloubním pouzdrem. Čéška (patela) se nachází v přední části kolena v průběhu šlachy stehenního svalu a při ohýbání klouže ve žlábku stehenní kosti (sulcus femoris)

více

Artróza

Artóza je velmi častým kloubním onemocněním, se kterým se setkáváme prakticky denně. Je definována jako soubor degenerativních a zánětlivých pochodů, které ničí kloubní tkáně. Jedná se o onemocnění, které vzniká buď jako následek úrazového poškození nebo se vyvíjí pomalu u jednoho nebo více kloubů na základě opotřebení či systémového onemocnění (revmatismus, dna, apod.) Zjednodušeně se dá říci, že v popředí obtíží je především poškození kloubní chrupavky.

více

Artroskopie

Je to nejmodernější operační metoda ošetření kloubů, při které se do kloubu zavádí tenký optický přístroj – artroskop. Zároveň se do kloubu pod určitým tlakem přivádí sterilní roztok. Kloub se naplní a je možné ho pomocí optického přenosu obrazu dobře vyšetřit.

více

ACP - léčba plazmou

Autologous Conditioned Plasma - ACP nebo také PRP (platelet-rich plasma)
ACP je koncentrát krevních destiček a růstových faktorů vlastní plasmy pacienta, který lze aplikovat v úrazových, poúrazových a ortopedických indikacích.
V plasmě koncentrované látky jsou spojeny s vyšší kvalitou hojení některých tkání. Tyto látky jsou speciální centrifugací odděleny od červených a bílých krvinek, které jsou v krvi také obsažené.

více


Lidské tělo:

Objednání ke konzultaci je možné na

Kontaktní údaje jsou uvedené níže.

Zeptejte se

Pokud nevyplníte správně Váš e-mail, nebudu Vám moci odpovědět.


Kontolní řetězec je kontola proti nevyžádaným e-mailům, které vkládají spamovací roboti. Pokud si zapnete ve svém prohlížeči JavaScript a obnovíte tuto stránku, toto okno se již nezobrazí. Pokud nemůžete změnit Vaše nastavení, vložte do textového pole "kontrolní řetězec" číslo "osmnáct".


Další kontaktní informace můžete najít i zde: www.sport-medica.cz,

včetně mapy, jak se k nám dostanete.

  • tramvaj č. 8,12 z hlavního nádraží směr Juliánov konečná
  • autobus č. 55, 78 ze Staré osady, zastávka Juliánov

Sport.medica, s.r.o.

Ambulance Sport.medica, s.r.o. jsou situovány v nových prostorách v 1. patře polikliniky Viniční 235, 615 00 Brno-Židenice.

Telefonní kontakt na objednávání je  +420 702 091 639

Časy telefonického objednávání:

pondělí, středa, čtvrtek 9 - 11 hod

V době probíhajících ambulancí nemůžeme příjímat telefonické objednávky, protože se věnujeme přítomným pacientům.

Ordinační doba:

  • pondělí, úterý, středa, čtvrtek - 16-19 hod
  • pátek 9-12 hod
  • operační zákroky dle objednání

Pokud se nemůžete dostavit na objednané vyšetření, prosíme o včasnou informaci

(telefonicky nebo formou sms),

abychom mohli dát prostor dalším, na vyšetření čekajícím pacientům.

 

  • vyšetřování a ošetřování akutních úrazových stavů, převážně sportovních úrazů, dále poúrazových potíží, degeneretavního onemocnění pohybového aparátu,
  • ambulantní i operační léčba, převážně artroskopické operace v rámci ambulantních služeb, s možností hospitalizace na lůžku dle rozsahu operace a stavu pacienta

 

Úrazová nemocnice

Ponávka 6
662 50 Brno

Telefonické objednávání pacientů:
PO - PÁ: 8 - 14h
na telefonním čísle: +420 545 538 475, +420 545 538 357

Pro akutní stavy je ambulantní a lůžkový provoz 24 hod denně po celý rok.
Odkaz: http://www.unbr.cz/